קרש חיתוך או בוצ'ר בלוק (End grain board)

קרש חיתוך או בוצ'ר בלוק | End grain board

בוצ'ר בלוק הוא קרש חיתוך, שבו גרגרי העץ הם בניצב למשטח החיתוך, ולא במקביל כמו קרשי חיתוך רגילים.


הטבחים המקצועיים ביותר משתמשים קרש חיתוך בוצ'ר בלוק (End Grain (Cutting boards.

למה? קיימות מספר סיבות לכך:

קצה משטח העץ הוא יותר איתן ומחזיק זמן רב. הקושי של קצה משטח הוא כמעט אחד וחצי פעמים גבוה יותר מאשר הקושי של משטח צד. לדוגמה, קושי גרגיר קצה הוא 622 kgf/sm2; קושי גרגיר שפה הוא 521 kgf/sm2, קושי גרגיר פנים הוא 463 kgf/sm2.

כאשר אתם משתמשים בקרש חיתוך בוצ'ר בלוק, הסכינים נשארות חדות יותר זמן והצורך לחדד נדיר יותר. גרגרי העץ ניצבים לשטח החיתוך, והלהב של הסכין כפי שהוא זז מפריד הגרגרים. כאשר אתם משתמשים בקרש גרגיר קצה, סכין חותכת רק דרך הגרגרים, מה שמוביל להתקהות מהירה של הסכין. זה מאוד חשוב עבור טבחים מקצועיים שיש להם להשחיז סכינים מספר פעמים ביום.

קרש חיתוך או בוצ'ר בלוק

ברור שבעת השימוש בלוח פעמים רבות, גרגרים נחתכים בכמה מקומות וחתיכות עץ זעירות חודרות לתוך המזון. זאת הסיבה שבגללה כל הלוחות הרגילים הם "חתוכים" במרכז באופן ניכר. עם זאת, הקיבה האנושית איננה מותאמת לעיכול של תאית.

קרש חיתוך בוצ'ר בלוק נושא פחות זיהום חיידקי, כי לאחר החיתוך הגרגרים "נסגרים", ושכבה של שמן מגנה מפני חדירת חיידקים בתוך הגרגרים. הגרגרים נחתכים על גבי לוח חיצוני והחיידקים חודרים בתוך הגרגרים ללא בעיות. באופן כללי, לוחות עץ הם היגייניים יותר מאשר פלסטיק או זכוכית.

תנו לנו להראות לכם את ההבדל – כאן אנו חתכנו על לוח רגיל ועל לוח גרגיר קצה, באמצעות אותה הסכין ועם אותו מאמץ. ואז אנחנו טיפלנו בלוח עם שמן, ויש כמה תמונות-מאקרו מאותו מרחק ואותה זווית צילום.


תמונה 1. חתכים על לוח חיתוך פנים מעץ אלון.

כפי שאתם רואים, סכין חדה גורמת לחתכים עמוקים בעץ. גרגירי העץ לגמרי חתוכים ובשימוש מאוחר יותר הם ייפלו.

תמונה 2. לוח חיתוך end grain מעץ אלון

החתכים הם עדיין ברורים אבל נראים פחות כי הסכין לא חתכה את הגרגרים במעבר מעליהם. לאחר מכן טיפלנו בכל לוח שמן מינרלי.

תמונה 3. לוח חיתוך גרגיר פנים מעץ אלון מטופל בשמן.

לאחר תהליך הטיפול בשמן, החתכים הפכו ברורים יותר מאשר לפני הטיפול.הגרגרים החתוכים שומנו וזה הפך את העץ כהה יותר.

תמונה 4. לוח חיתוך גרגיר קצה מעץ אלון מטופל בשמן.

כאן החתכים כמעט ולא מורגשים, כי במקרה הזה הסכין אינה חותכת את הגרגרים לרוחב אלא מבצעת חתכים מהקצה של הגרגרים. זה משומן לעומק של כמה מילימטרים בעוד שהפנים והקצה של לוח החיתוך, מכוסים בשכבה דקה של שמן שאינו חודר לעץ. הגרגרים מתנפחים ונסגרים עקב הטיפול בשמן אשר מבטיח היגיינה של הלוח ושומר על הפריסה הייחודית שלו.

הלוחות מיוצרים מעץ באיכות גבוהה, היכן שתכולת הלחות היא פחות מ- 8%. משתמשים בעיקר בעץ קשה כמו אלון, אפר, אגוז, קרן אשור, אדר, ליבנה וכמויות קטנות של סוגי עץ קשה אפריקאי ואמריקאי כמו פדאוק, סאפאל, מקורה, מהגוני, ירבוז, זברנו. אנחנו יכולים לייצר לוחות Pine End Grain Cutting Boards מאורן, אבל לוחות אלה הם די רכים (קשיות של משטח קצה מאורן היא פי 2 פחות מזו של אלון), ועדיף להשתמש בו עם מוצרי מזון יבשים כמו לחם, גבינה, וכו '.

הלוחות מטופלים באמצעות שמן מאכל מינרלי כדי להאריך את חיי השירות, להגן מפני חיידקים וכדי להפוך את המראה של הלוח ליפה. שמן מינרלי הינו חסר טעם וריח. אנו משתמשים אנלוגית בשמן מינרלי רפואי – פרפין נוזלי המיועד לבליעה.

אתם יכולים לקנות אותו בבית מרקחת. שמן חמניות, שמן זית ושמני מאכל אחרים אינם יכולים לשמש עבור הטיפול, כי לאחר זמן מה הם הופכים לחמצמצים, ויעבירו את הטעם הזה למצרכי מזון. שמן פשתן הינו החריג היחיד, אך אפילו זה יותר גרוע מאשר שמן מינרלי.עליכם להקפיד על הטיפול בלוח, אם תעשו כן, הלוח שלכם ישרת וישמח אתכם.

המחיר של הלוח תלוי בחומר שנבחר, בגדלים של הלוח ובמורכבות של התבנית.


בכל בוצ'ר יש רגליות ישיבה קטנות בתחתית.
זה נעשה במיוחד. אם בוצ'ר בשוגג נכנסת מתחת לוח ללא רגליות (זה מתרחש לעיתים קרובות), והלוח מונה באופן הזה מספר שעות, אז הוא יספוג את הלחות. אז הלוח יתכופף בזמן הייבוש, ואנחנו לא רוצים שזה יקרה. חוץ מזה, הלוחות קשים מאוד ואין צורך להשתמש בצד הנגדי, כי אפילו בעוד כמה שנים אתם לא תהיו מסוגלים לחתוך באופן משמעותי על הצד הקדמי של לוח. הרגליות יכולות להיות עשויות מעץ, פלסטיק או גומי.

אנו מציגים כאן דגמים מוגמרים של לוחות.
עם זאת, אנחנו יכולים לייצר את הלוחות בתבניות וגדלים שונים בהתאם להזמנתכם. בשביל זה, עליכם לשלוח דואר אלקטרוני לשירות התמיכה שלנו

פנים הצדדיות, חור אחד בקצה, חור אחד בפינה, שני חורים בקצוות.
תהליך הייצור של לוח חיתוך הוא די קשה ודורש עבודה. זה לוקח בדרך כלל 5-10 ימים כדי ליצר לוח אחד (כולל זמן ייבש דבק, שמן).