סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN
 סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN  סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN  סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN  סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN
SKU
0320126
זמינות: במלאי

סכין פירוק בשר (הונסוקי) 150מ"מ AUS#10 SUISIN

519 ₪
מיועד לשימוש
מאפיינים
MONO-STEEL WESTERN
מדד רוקוול HRC
עמידות בפני שחיקה
שימור שפה
עמידות בפני קורוזיה

בדירוג מעלה מצויות פלדות פרמיום יפניות איכותיות ברמה הגבוהה ביותר. יש לזכור שגם פלדות בדירוג של כוכב אחד, עדיין נמצאות בטווח של פלדות הפרמיום!

הערה

SUISIN SPECIAL INOX הם סכינים מקצועי, מעוצבות עבור שפים במרחבי כדור הארץ המעדיפים ידיות בסגנון מערב, עם חדות מרשימה ושמירת שפה – החסרים במקבילות האירופאיות. הן ניתנות לשימוש בכל המוסדות בכל חלקי העולם מכיוון שהידיות עשויות פלסטיק בהנדסה בדירוג גבוה.כל המרכיבים האלה מגיעים לשיא באיכות להב מושכת, עמידה מאוד ומקצועית ושהיא באמת "מיוחדת".

סכינים Special Inox, הן עליית מדרגה רצינית באיכות במותג Suisin Inox. הפלדה המשמשת לייצורן היא AUS-10, שהינה יותר קשה מפלדה אל-חלד סטנדרטית ומניבה סכין יותר חדה השומרת על שפתה לאורך זמן. היא מניבה בנוסף עמידות גבוהה לחלודה.

הסכין SUISIN Special Inox

וצרה על מנת לקבל כל התכונות שסכין מקצועית צריכה שיהיו לה. הן בעלות ביצועים גבוהים וקלות לתחזוקה והשחזה, והן מושלמות לשימוש ביתי וגם לשימוש מקצועי. הפלדה AUS-10 בדירוג מיוחד המשמשת לייצור להבים אלה, הינה בעלת תכולת פחמן יותר גבוהה מפלדות אל-חלד אחרות ומכילה בנוסף תוסף של מרכיבים נוגדי חמצון וחלודה, דבר ההופך את חתך הסכין והרגשה כמו בסכין מפלדת פחמן. כל סכין נוצרה באמצעות טיפול מתחת לאפס, דבר ההופך את הפלדה לקשה מאוד ועדיין עמידה. סקלת רוקוול לסכין הזאת היא HRC 60 אשר מעניקה ללהב שפה בחדות מתמשכת.הידית השחורה עשויה מחומר POM) Polyoxymethylene) מעוצב, קל לניקוי ואנטי בקטריאלי, ובקצה העליון כיפה מפלדה אל-חלד. עם איזון עליון והרגשה מעט כבדה, סכינים אלה נוחות באחיזה ונעימות לשימוש.

סכין פירוק בשר Honesuki (הונסוקי)

סכין פירוק בשר Honesuki (הונסוקי) הינן סכינים להסרת עצמות, מעוצבות במיוחד לפירוק עופות. סכינים אלה נוקשות וחזקות עם קצה מחודד ופרופיל משולש. פירוק בשר הינן בדרך כלל בעלות שיפוע יחיד ובשל כך משתמשים צריכים להיות מודעים לאופן תחזוקת הסכינים בסוג זה של השחזה. בו בזמן שסכיני הונסוקי הינן סכינים חזקות מאוד, הן מיועדות לחתוך דרך מפרקי העוף, לא לבקע עצמות. כדי לפצל עוף, קחו בחשבון או קופיץ כבד יותר או סכין Deba מערבית.

פלדה AUS#10

על הנייר, היא איננה משהו מיוחד, אך עם טיפול חום נאות, היא עשויה להיות פלדה מאוד קשה ועמידה עם שימור שפה מעל לממוצע. באופן יחסי ל- VG#10, היא קשה יותר באופן משמעותי ועמידה יותר, וקצת יותר קל לחדדה. (ל-VG#10 יש שימור שפה סביר, למרות ש- aus#10 איננה הכי קלה לחדד, היא לא כל כך רחוקה מ-19c27 ברוב המקרים.הייצרנים שאנחנו עובדים איתם מבצעים טיפול תרמי וחידוד להבים מעולים. Aus#10 היא פנטסטית אם היא מבוצעת כהלכה.

מידע נוסף
בית היוצר Suisin
מתכת ליבה AUS10
גימור חלק
שיפוע / שפה משני הצדדים (30/70)
אורך כולל (מ"מ): לא זמין
אורך להב (מ"מ) 150
נפח לא זמין
Blade Mono-steel

קנייה בטוחה PayPal‏

קניתם משהו והוא לא מתאים? יש דרך חזרה!

PayPal ידאג לכם להחזיר תשלום על משלוח ההחזרה! לפרטים נוספים

משלוח חינם

בקניה מעל 350 ₪

החבילה תצא אלייך, לדואר רשום בסניף הדואר הקרוב לביתך.

קנייה בטוחה

קנייה בטוחה באינטרנט

רכישה מקווננת מאובטחת בטכנולוגיית SSL.

מחירים הנמוכים ביותר בישראל

אנחנו עובדים ישירות מול היצרנים ביפן

מה שמאפשר לנו להציע ללקוחותינו את המחירים הנמוכים ביותר בישראל.