SKU
941529
זמינות: במלאי

Suisin Tanryu Ao-ko Suminagashi Hongasumi Yanagiba 270mm

6,777 ₪
מיועד לשימוש
מאפיינים
HONGASUMI OCTAGONAL
מדד רוקוול HRC
עמידות בפני שחיקה
שימור שפה
עמידות בפני קורוזיה

בדירוג מעלה מצויות פלדות פרמיום יפניות איכותיות ברמה הגבוהה ביותר. יש לזכור שגם פלדות בדירוג של כוכב אחד, עדיין נמצאות בטווח של פלדות הפרמיום!

הערה

Yoshikazu Ikeda- החל לרדוף אחרי העסק המשפחתי שלו, של חישול סכינים, כשהוא היה רק בן 22. בשנת 1988 הוא נבחר להיות אחד מיצרני להבים dentoukougeishi של העיר  סאקאי, ובשנת 2001 נבחר להיות החבר הראשון של ארגון בעלי מלאכה מאסטרים (Master Craftsmen Organization) של העיר סאקאי. בארבעים השנים האחרונות, הוא ליטש את טכניקות החישול שלו, הן עבור חרבות יפניות והן עבור סכיני מטבח. כיום, מאסטר Ikeda מחשל סכינים עבור חברות עלית של סכינים יפניות, והוא יו"ר איגוד dentoukougeishi, בעלי מלאכה מסורתיים  שנתמך על ידי השלטון המקומי היפני.

תוך הצגת לדוגמה של האומנות הייצור של סכין יפנית, Blue Steel #2  "Aoko" עם קשיות על סולם רוקוול של 62-63, הינה מחושלת עם ברזל כדי ליצור את הגמורים המשוכללים ביותר. מחושלת עם החומרים הטובים ביותר, גל יפה כמו דפוס דמוי שיש משתרע מהחוד ועד העקב. עם כל השחזה, תבניות חדשות נחשפות. רק בעלי מקצוע המיומנים ביותר יכולים לחשל יחד את המתכות השונות האלה, בתצורות של חתיכת פאזל ליצירת סכינים כאלה מהאיכות והביצועים הגבוהים ביותר. אנו ממליצים על הסכינים האלו עבור שפים מנוסים ומיומנים ביותר.

סכיני  Hongasumi נבנות על ידי חישול יחד של פלדת פחמן עילית וברזל, על ידי אומני מאסטר  שלנו, כדי ליצור סכינים איכותיות אשר הינן חיוניות באומנות ובביצועים. פלדה Blue Steel #2 עם קשיות על סולם רוקוול של 63-64, מחושלת עם ברזל כדי ליצור דפוסי "ערפל" יפים, ושימת דגש מושם בחישול ובליטוש המעודנים, עם תשומת הלב הגבוה ביותר לפרטים. הסכינים הללו מניבות ביצועים מיוחדים עם ערך יוצא דופן. האיכות המקצועית של הסכינים האלה מחמיאה  שפים מנוסים ומיומנים ביותר.

Yanagi משמשת כדי לפרוס פילה דג ללא עצמות לסשימי וציפויים לסושי. הלהב החינני, הארוך והדק נועד לחתוך פרוסות בתנועת משיכה אחת אשר מפעילה לחץ מינימלי על הבשר של הדג על מנת למנוע מעיכה והרס התא. טכניקות חיתוך שונות מיושמות עם הסכין yanagi בכדי לשפר את האסתטיקה ואת הטעם של הדג. ישנן מספר וריאציות של פריסת דגים המשמשות כולן במצבים השונים ואזורים, אולם הסגנון yanagi הוא הנפוץ  ביותר באופן נרחב. סכיני kensaki yanagi, sakimaru takobiki, maguro yanagi, ממלאות  פונקציות דומות, אבל הן מסוגננות יותר אלגנטי. אם המרחב מאפשר, להבים ארוכים יניבו תוצאות טובות יותר. מסטרים יפנים ממליצה על אורך של 30 ס"מ עבור הסגנון הזה, כי יש להם את המשקל האופטימלי ביותר ואת האורך עבור פריסה לתוך הדג ללא גרימת נזק לבשר. מקורה ב- Kansai (אוסקה).

Suminagashi פירושו "דיו צף" ומתייחס לתבניות השיש אשר מחושלות על ידי האומנים המאסטרים שלנו. סכיני Suminagashi נעשות תוך שימוש בטכניקות המורכבות ביותר של חישול, יצירת רבדים וריקוע של פלדת פחמן וברזל על מנת ליצור את הגמורים המעולים ביותר.
התבנית הזורמת בפלדה שכבתית מחושלת ידנית יכולה להפנט, אבל היתרונות של ה- suminagashi (לעיתים נקראת פלדה Damascus) מתרחבים היטב מעבר ליופי שלה. כדי לייצר את סכיני סשימי המשובחות האלה, בעלי מלאכה מחברים פלדת פחמן עם ברזל רך בשיטת Kasumi, ולאחר מכן חובטים ומקפלים את הפלדה שמונה פעמים בכל צד. זהו תהליך ארוך, אשר נמשך כל הזמן שנדרש בכדי לייצר שמונה סכינים Kasumi, אבל התוצאה הסופית היא להב מהמם בעל 16 שכבות עם החוזק והגמישות של סכין Honyaki.

מידע נוסף
בית היוצר Suisin
מתכת ליבה Aogami#2
גימור Suminagashi (דמשק )
שיפוע / שפה צד ימין (מתאים למשתמשים ימניים)
אורך כולל (מ"מ): לא זמין
אורך להב (מ"מ) 270
נפח Yoshikazu Ikeda
Blade Hongasumi

קנייה בטוחה PayPal‏

קניתם משהו והוא לא מתאים? יש דרך חזרה!

PayPal ידאג לכם להחזיר תשלום על משלוח ההחזרה! לפרטים נוספים

משלוח חינם

בקניה מעל 350 ₪

החבילה תצא אלייך, לדואר רשום בסניף הדואר הקרוב לביתך.

קנייה בטוחה

קנייה בטוחה באינטרנט

רכישה מקווננת מאובטחת בטכנולוגיית SSL.

מחירים הנמוכים ביותר בישראל

אנחנו עובדים ישירות מול היצרנים ביפן

מה שמאפשר לנו להציע ללקוחותינו את המחירים הנמוכים ביותר בישראל.